Náš příběh

Při jaké příležitosti portál vznikl - "první krůčky"

Tento jedinečný projekt existuje zásluhou komunity lidí, která chtěla podpořit přetvoření flashových her.

Již pár let se postupně utlumovala podpora Adobe Flash Playeru, zásuvné komponenty, umožňující spouštění animací, her a aplikací. V době, kdy vznikl Flash Player, byly technologie webu ještě v plenkách a nebyla jiná možnost, jak vytvořit pokročilé animace, hry či aplikace. Flash Player je technologie stará skoro čtvrt století, což je v informačních technologiích jako vypravit se do pravěku. Před několika lety proto bylo rozhodnuto, že se podpora Flash Playeru ukončí k poslednímu dni roku 2020.

Z celého Internetu mimo jiné zmizí hry, které se ve Flash Playeru spouštějí. Nejmenovaný herní web, který po mnoho let hostoval oblíbené deskové a jiné hry, pro více hráčů, postihl stejný osud. Firma, která tento web provozuje neměla zájem hry předělat do moderních webových technologií. Tady vznikla první myšlenka tohoto projektu a to ze strany samotných hráčů. Věděli jsme že máme chuť i know-how hráčům nové hry včetně portálu vytvořit.

Naše cíle

Herní portál

Hry postavené na moderních technologiích

Chat

Turnaje a žebříčky hráčů

Komunitní
sbírka
#1

Potřebovali jsme pomoc, takovou rozsáhlou akci financovat. Proto jsme se rozhodli založit sbírku, která by vznik portálu umožnila.
Vznikla crowdfundiingová kampaň na Startovači.

Úvodní video kampaně

Sbírka trvala 42 dní. Během ní jsme mimo jiné zprovoznili web, na něm minichat a desítky her od našeho smluvního partnera. Debatovali jsme s podporovateli o portálu, náročnosti jeho vytvoření, informovali jsme je o tom co je již hotovo a co nás čeká v následujících dnech. Postupně jsme se blížili cílové částce 150 000,- Kč. Dosáhnout cílové částky se nám podařilo až v posledních hodinách. Co se nestalo, Startovač nestihl připsat projektu klíčové příspěvky posledních hodin sbírky navzdory tomu, že dorazily včas. Startovač zaslal všem přispěvatelům emailem vysvětlení a domluvili jsme se na druhé zkrácené kampani.

DEMO
Kris-Krosu

Ještě před začátkem opakovací kampaně jsme představili první DEMO verzi Kris-Krosu - první hry, kterou jsme se rozhodli předělat. Zároveň jsme vysvětlili problém, který nastal v závěru první kampaně.

Živé vysílání: O kampani a Kris-Krosu

Komunitní
sbírka
#2

Druhá sbírka
se již podařila úspěšně dotáhnout do konce!

15 dní

121 přispěvatelů

Vybráno 103% sbírky

Živé vysílání: Úspěšná kampaň, novinky

Graf průběhu sbírky

Děkujeme všem,

kteří nás podpořili, hmotně i nehmotně, a pomohli tím vzniknout tomuto hernímu portálu.

Přispěvatelé sbírky budou zveřejněni na seznamu podporovatelů na naše webu.

Všichni jste důležití, jako tvůrci a portál samotný!